ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Уже стало доброю традицією у лютому проводити тематичний «ТИЖДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ», приурочений до Міжнародного дня рідної мови, який всі українці відзначають 21 лютого кожного року.

Під час проведення тижня в ЗДО були організовані і проведені заходи, метою яких є:

• навчати дітей поважати і любити свій край;
  • донести до вихованців красу і багатство української мови;
  • розвивати мовленнєві здібності малюків;
  • збагачувати словниковий запас;
  • виховувати любов і гордість до рідної мови, бажання вивчати її.

В заходах активну участь взяли всі педагогічні працівники і діти. Учасники мали змогу поринути у багатющий світ краси і мелодійності. Програма тематичного тижня була досить насиченою і включала в себе такі навчально-виховні заходи:

• марафон віршів «Українська мова в моєму серці»;
  • букроссинг книжок українських письменників;
  • флешмоб українських народних ігор «Виховуємо, граючи»;
  • знайомство з сучасними дитячими журналами «Малятко», «Джміль», розгляд і читання;
  • розучування на музичних заняттях українських співаночок, закличок, пісеньок;
  • конкурс малюнків «Яка ж співуча наша мова, неначе пісня веселкова», нагородження учасників;
  • заняття з використанням відео-презентацій «Пам’ятні місця України»;
  • прослуховування дітьми аудіо записів українських сучасних пісень;
  • перегляд на ноутбуці українських казок;
  • драматизація українських казок в сучасній обробці;
  • знайомство з українськими письменниками, розгляд портретів.

Головною думкою проведених заходів було те, що не можна ходити по рідній землі , не чаруючись рідною мовою, бо в народу немає більшого скарбу, як його мова. Тому ми маємо любити і вивчати її.

Тематичний тиждень добіг свого кінця, а любов до рідної мови залишається на все життя. Чудовий настрій, любов до рідного краю , гордість за свою мову відчули малюки протягом тижня і понесли це в свої сім’ї та домівки.

Бережімо красу й чистоту рідної мови. Нехай наповнює вона наші душі багатством і красою!