Чому для дітей так важливі КАЗКИ?

Комунальний дошкільний навчальний заклад (ясла–сад) № 71 «Золота рибка» комбінованого типу

Чому для дітей так важливі КАЗКИ?

Казка – чарівний світ, де живуть фантастичні герої, з якими весь час трапляються веселі пригоди.

У казці легко можна вирішити будь-яку проблему, стати невидимим, змахнути чарівною паличкою і змінити світ, перемогти будь-яке зло.

Дітки дуже люблять фантазувати, уявляти себе персонажами улюблених творів, наслідувати їх поведінку, діяти від їх імені.

Саме цього так не вистачає малюку у реальному світі, де дорослі весь час нагадують йому про щоденні турботи та обов’язки.

Завдяки казкам діти отримують необхідний життєвий досвід:

  • опановують поняття «добре» і «погано»;
  • вчаться простежувати взаємозв’язок між вчинками та їх наслідками;
  • дізнаються, що таке взаємодопомога і навіщо потрібні друзі;
  • навчаються розпізнавати підступність і хитрість;
  • підсвідомо вчаться робити добрі справи, адже в казках добро завжди перемагає зло;
  • збагачують активний словниковий запас.

Як сприймають казки хлопчики?

Ми вже говорили про те, що хлопчики і дівчатка сприймають казки по-різному, приміряючи на себе образи головних героїв. Хлопчиків казки вчать з раннього дитинства бути шляхетними: допомагати нужденним, бути добрим, чесним і чуйним. До того ж, на прикладах головних героїв, хлопчики вчаться бути сміливими, не відступати при виникненні перших труднощів і, не дивлячись ні на що, сміливо йти назустріч власним бажанням. А ще хлопчиків казки вчать азам того, як бути справжнім чоловіком, який не боїться труднощів, не здається просто так, вирішуючи проблему за проблемою.

Як сприймають казки дівчатка?

Життя і сприйняття навколишнього світу у хлопчиків і дівчаток сильно відрізняється. І якщо хлопчиків казки вчать бути шляхетними і нічого не боятися, то дівчинки, приміряючи на себе образ маленької принцеси, вчаться бути ніжними, уважними, чуйними і піклуватися про свій зовнішній вигляд. Плюс, на простих прикладах в казках показано, як важливо бути доброю, чуйною і вдячною за будь-яку допомогу.

Читайте, а краще розповідайте своїм малюкам казки щодня. Вигадуйте власні, грайте в казкових героїв, організовуйте театралізовані вистави.

Це не тільки весело, але й неймовірно корисно для всебічного розвитку дитини.

Якщо у вас зараз не вистачає часу на читання або розповідання дитині,  ми пропонуємо вам посилання на перегляд казок онлайн:

«Рукавичка»   https://www.youtube.com/watch?v=THzOFKM_34o

«Бобове зернятко»   https://www.youtube.com/watch?v=dDz-aGSCRF0

«Дівчинка та зайці»   https://www.youtube.com/watch?v=3qgCGQ5tBAE