Спокійне виховання 37 корисних порад

Комунальний дошкільний навчальний заклад (ясла–сад) № 71 «Золота рибка» комбінованого типу

 

 1. Ваша дитина не несе відповідальності за вашу реакцію. Якщо ви схильні до стресу, ви піддаєтеся злості, а це зовсім не правильно. Ви можете виховувати дитину більш ефективно і робити це радісно, ​​демонструючи йому спокій і любов.
 2. Для того щоб виправити свою відповідь на поведінку дитини, перш за все, необхідно взяти на себе відповідальність за свою власну поведінку.
 1. Звертайте увагу на свою поведінку, щоб визначити, яким чином ви приходите до небажаних результатів у вихованні.
 1. Почніть з відновлення свого душевного рівноваги. Для того щоб виховувати дитину мирними і ласкавими способами, вам необхідно правильно харчуватися, займатися фізичними вправами, медитувати або розслаблятися, робити все для підтримки хорошого емоційного стану. Ви повинні вести себе спокійно і впевнено.
 1. Для того щоб позбутися від стресу і злості у відповідь на поведінку вашої дитини, намагайтеся робити все без поспіху. Чим більше ви поспішаєте, тим швидше ви зведете себе з розуму.
 1. Діти можуть сприймати ваші вимоги або повільно, або взагалі ніяк. Якщо ви будете тиснути на них, намагаючись прискорити їх дії, ви лише доб’єтеся зворотного ефекту.
 1. Спокійні діти поводяться краще, ніж діти, постійно піддаються стресу. Ваш стан впливає на стан вашої дитини. Чим спокійніше ви будете взаємодіяти зі своєю дитиною, тим спокійніше буде він сам.
 1. Ви не зумієте навчити свою дитину контролювати свої дії, якщо ви не в змозі контролювати свої.
 1. Взявши на себе турботу про ваших відносинах з дитиною, ви візьмете на себе також і турботу про себе.
 2. Коли дитина провокує вас, у нього знаходиться контроль над ситуацією. Самоконтроль в будь-якій ситуації починається з контролю над вашою реакцією.
 1. Стежте за тим, що ви говорите своїй дитині. Якщо ви говорите йому: «Ти мене дратуєш. Ти робиш все занадто повільно. Ти змушуєш мене кричати», ви дозволяєте йому керувати ситуацією і відповідати за вашу поведінку.
 1. Дитина була послана у ваше життя звище, і зараз настав час для самовдосконалення.
 1. Коли ви втрачаєте терпіння і врівноваженість у відповідь на поведінку дитини, ви втрачаєте свою владу.
 1. Намагайтеся справлятися з усім мирним і спокійним шляхом. Через світ з собою ви зумієте осягнути мудрість і любов, необхідні для виховання.
 1. Поступово ви прийдете до спокою. Вас повинні задовольняти найменші кроки на шляху до мирного врегулювання ситуацій. Коли ви виходите з себе, ви витрачаєте час даремно.
 1. Ваша зла відповідь дитині висловлює те, як неправильно ви справляєтеся з тим, що відбувається, відповідно демонструючи відсутність поваги до себе.
 1. Дітям необхідна мирна, гармонійна обстановка для того, щоб демонструвати свою хорошу поведінку і позитивне, шанобливе і тепле ставлення. Тому, коли ви реагуєте на поведінку дитини зі злістю, ви підриваєте його впевненість в тому, що він зможе вести себе краще.
 1. Злість, стрес, благання, суперечки, крики – найбільш неефективні способи виховання. Вони можуть стати для вас альтернативними способами виховання.
 1. Дітям необхідно знати межі дозволеної поведінки. Але вони не зможуть усвідомити наявність цих меж, якщо ви станете встановлювати їх неправильним шляхом.
 1. Важливо розуміти, що якщо ваша реакція образила б вас, то вона напевно образить і того, на кого вона спрямована. Як тільки ви почнете стежити за своєю поведінкою, вам вдасться встановити необхідні межі в вихованні.
 1. Якщо ви зі злістю реагуєте на поведінку своєї дитини, ви втомлюєтеся і засмучуєтеся. Ви самі винні в цьому, а не ваша дитина. Ваше негативний вплив може ще більше погіршити ситуацію.
 1. Проаналізуйте те, як ви думаєте про свою дитину. Якщо ваші думки призводять вас до злості і стресу, то саме ваші думки, а не дитина, є причиною проблеми.
 1. Ваші думки мають схильність втілюватися в життя. Думайте, що ваша дитина саме такий, як вам хочеться, а також думайте про те, якими методами вам хотілося б виховувати його.
 1. Мудрість полягає в тому, щоб усунути проблему, а не погіршити її. Якщо ваша дитина поводиться неправильно, своїм стресом, невдоволенням і злістю ви лише збільшите ситуацію, що склалася.
 1. Для того, щоб змінити свою реакцію у відповідь на поведінку дитини, вам необхідно, перш за все, припинити звинувачувати дитину в своїй поведінці.
 1. Ваша злість і стрес у відповідь на дії дитини показують, що ви дуже тисніть на себе, а потім зриваєте злість на дитині. Якщо ви будете піклуватися про себе, поведінка вашої дитини перестане здаватися вам поганим.
 1. У разі, якщо ви не знаєте, як впоратися з поведінкою дитини, просто поспостерігайте, розслабтеся і не втрачайте впевненості в собі. Розглядайте ситуацію розумно, і яке-небудь конструктивне рішення неодмінно прийде вам на розум.
 1. Перш, ніж ви зумієте взяти контроль над ситуацією, вам необхідно зрозуміти, яке ж не володіти ситуацією зовсім. Якщо ви втратили контроль над тим, що відбувається, нехай все йде природним шляхом.
 1. Не варто приділяти занадто багато уваги на поведінку, яке вас дратує. Навпаки, слід концентруватися на тому поведінці, яке вам подобається.
 1. Не потрібно боротися з поганою поведінкою своєї дитини. Навпаки, необхідно вжити радикальні заходи, щоб домогтися від своєї дитини бажаної поведінки.
 1. Найбільш важливим елементом гарної поведінки дитини є теплі, надійні відносини з батьками, в яких проявляється взаємна повага. Своєю злістю ви не дозволяєте налагодити подібні відносини.
 1. Для того, щоб змінити поведінку своєї дитини, демонструйте йому своє хорошу поведінку.
 1. 95% всіх ваших дій, спрямованих на поліпшення поведінки дитини, повинні бути позитивними, люблячими і навіть жартівливими.
 1. Якщо ви постійно думаєте про те, як ви страждаєте, і сприймаєте себе як великого мученика, ви втрачаєте свою владу і самоповагу в вихованні. Припиніть сприймати себе як жертву, і навчитеся насолоджуватися власними перемогами.
 1. Якщо вам необхідно проявити твердість, проявляйте твердість без залучення емоцій. Накладаючи на дитину обмеження в чому-небудь, проявляйте при цьому доброту. Будьте послідовні, і ваша дитина без зусиль зрозуміє, чого ви від нього вимагаєте.
 1. Коли ви виходите з себе, ви втрачаєте досвід виховання. Злість і гнів взаємодіють з поганою поведінкою дитини точно так же, як наприклад бензин взаємодіє з вогнем.

37. І, нарешті, вам необхідно вірити, що ви зумієте подолати всі. Ви зумієте виховати свою дитину в любові без залучення злості і стресу. Якщо є бажання, є і можливість.