Старша медична сестра

Старша медична сестра –

Калугіна Оксана Віталіївна

Кваліфікаційна категорія: “Спеціаліст ІІ категорії”

Освіта: середнє-спеціальна

Стаж роботи: 15 років

Харчування

Консультації

Увага! Коронавірус!

В дошкільному навчальному закладі медичне обслуговування здійснюється відповідно до

• Закону України «Про дошкільну освіту» (ст. 34);
  • Постанови кабінету Міністрів України від 14.06.2002 р. №826 «Порядок медичного обслуговування дітей у дошкільних навчальних закладах»,
  • спільного наказу МОЗ та МОН України від 30.08.2005 р. № 432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі»,
  • Статуту дошкільного навчального закладу

Основні функціональні обов’язки медичної сестри дошкільного навчального закладу:

1. Первинна профілактика
  • Контроль за санітарно-гігієнічними умовами в ДНЗ.
  • Контроль та надання методичної допомоги в організації навчально-виховного процесу:

– Участь у складанні навчального розкладу.
– Складання режиму дня і занять.

1. Харчування:
  • Контроль за станом фактичного харчування і аналіз якості харчування.
  • Санітарно-гігієнічний стан харчоблоку.
  • Складання меню, бракеражу готової продукції.
  • Контроль за виконанням натуральних норм.
  1. Фізичне виховання:
  • Здійснення контролю за організацією фізичного виховання, загартування.
  • Розподіл на медичні групи для занять фізичною культурою.
  • Оцінка фізичної підготовленості дітей.
  1. Гігієнічне виховання в дитячому колективі:
  • Рекомендації з організації та проведення гігієнічного виховання, формування навичок здорового способу життя, профілактики ВІЛ-інфекції.
  • Організація заходів з профілактики короткозорості, карієсу, порушень постави.
  • Контроль за гігієнічним вихованням.
  1. Імунопрофілактика:
  • Вакцинація.
  • Контроль за станом здоров’я після щеплення, реєстрація місцевої та загальної реакції на щеплення.
  1. Заходи щодо забезпечення адаптації в освітньому закладі:
  • Контроль за перебігом медико-педагогічечкой корекції.
  • Проведення медико-педагогічних заходів щодо формування функціональної готовності до навчання.
  • Рекомендації з адаптації та її корекції (спільно з педагогом).
  1. Ведення документації (медична форма на дитину. виписки і довідки для лікувально-профілактичних установ, військкоматів, літніх оздоровчих установ. інш.).
  2.  Диспансеризація:
  • Проведення (спільно з педагогом) скринінг тестів з виявлення відхилень у стані здоров’я, оцінка фізичної підготовленості дітей.
  • Рекомендації педагогічному персоналу з корекції відхилень у стані здоров’я.
  • Проведення призначених оздоровчих заходів та контроль за їх виконанням в освітніх установах.