- Не квапте час.
Зовсім не обов’язково вчити малюка плавання з дитинства. Оптимальний вік – після 3 років. До цього часу варто дати дитині плескатися у воді і насолоджуватися звичайним купанням.
- Не вчіть дитину неправильним рухам.
Деякі батьки перед тим, як вчити малюка плавати по-справжньому, показують неправильні рухи. Здійснюється це нібито для підготовки дитини, але насправді лише заважає освоїти плавання в майбутньому.
Не можна вчити дитину тримати голову над водою і просто робити «велосипед» під водою або безсистемно гребти руками. Чим міцніше невірні вміння зміцняться у свідомості дитини, тим складніше йому буде плавати правильно.
- Забудьте про надувні нарукавники.
Для того щоб навчитися плавати, вони не потрібні, так само як і надувні жилети і круги . Єдиний допоміжний предмет на воді – плавальна дошка, яка забезпечує правильне положення тіла і дозволяє працювати за потрібне м’язам.
Заборона на нарукавники та інше існує не без причини. Через них дитина неправильно розподіляє свою вагу, невірно тримає голову і не відчуває, що може сама триматися на воді.
Якщо помилка вже допущена, поступово прибирайте з нарукавників повітря. Таким чином зміна для малюка буде не дуже помітна і незабаром він навчиться плавати самостійно.
- Навчайте плавати в басейні.
Багато дітей не вчаться плавати через страх. У природному водоймі дитина не бачить дна і лякається. У басейні малюкові набагато простіше розслабитися і приступити до занять.
Обов’язково виберіть дитячий басейн. Рівень води не повинен бути вище за грудну клітку дитини. Оптимальна довжина становить 5 м і більше.
- Починайте з азів.
Перші вправи, які дитині потрібно освоїти, – це:
- Горизонтальне положення на воді без страху опустити обличчя або потилицю в воду.
- «Зірочка» – строго горизонтальне положення з розкинутими руками і ногами.
- «Поплавок» – обхопивши коліна руками, опустити голову і утримуватися на воді.
- «Стріла» – ковзати вперед, витягнувши вперед руки і тримаючи ноги рівними.
Ці вправи допоможуть дитині «відчути» воду і дозволити їй себе підтримувати.
- Слідкуйте за диханням дитини.
Правильна техніка дихання передбачає швидкий вдих ротом і повільний видих носом. Багато плавців тренують дихання за допомогою видиху в воду. Щоб не лякати дитину, потренуйтеся вдома, використовуючи для видиху в воду наповнений тазик.
Головне в правильній техніці – не затримувати повітря в легенях. Чим раніше дитина її освоїть, тим швидше і довше зможе плавати, не вибиваючись із сил.
- Вдосконалюйте правильну техніку.
Вчити плавальні рухи потрібно в такому порядку:
- Ковзання.
- Робота ногами.
- Робота руками.
- Дихання.
Не нехтуйте жодним з пунктів, інакше навчання пройде марно.
Закріплюйте правильну техніку, не забуваючи хвалити малюка за успіхи і виправляти помилки.
Головне в навчання плаванню – методичний і впевнений підхід.
Якщо повторювати вправи регулярно,
то незабаром дитина освоїть рух,
правильне дихання і зможе плавати без вашої допомоги!!!