Вправи та ігри на подолання страху та розвитку вміння триматися на воді

Комунальний дошкільний навчальний заклад (ясла–сад) № 71 «Золота рибка» комбінованого типу

  • Зайти в воду по пояс разом з дитиною. Пограти в бризкання водою, загрібаючи її долонями. Це тренує руки і допомагає не боятися намочити обличчя.
  • Бігати в воді наввипередки, допомагаючи собі руками. Це вчить робити гребкові рухи.
  • На вдиху затримати дихання і присісти разом, занурившись по верхівку. Можна триматися за руки. При цьому дивитися один на одного і випускати бульбашки повітря, видихаючи. Якщо малюк боїться відкривати очі, нехай спочатку робить вправу з закритими.
  • Зайти на глибину по груди дитини. Потрібно набрати в легені повітря і затримати дихання. Потім витягнути вперед руки і лягти обличчям і грудьми на воду. Відштовхнувшись ногою від дорослого, ковзати вперед по інерції. Коли рух зупиниться, встати на ноги і випрямитися. Освоївши цю вправу, нехай відштовхується від дна.
  • Коли спосіб ковзання освоєний, потрібно додавати рухи руками і ногами. Здійснюють гребки вниз прямою рукою. Ногами – рух «ножиці» вгору-вниз, з невеликою амплітудою. При цьому не можна забувати про правильне ритмічне дихання. Вдих потрібно робити, повернувши голову в сторону руки, яка здійснює гребок.

       Якщо під час навчання показувати все на своєму прикладі

і не змушувати дитину, вона навчиться плавати швидко і невимушено.